Google News

MHP’de yerel seçim başvuru takvimi açıklandı

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yerel seçimde aday adaylığı müracaatlarının MHP’de 13 Kasım-15 Aralık 2023 tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Beğen
5 tepki
  • 10 Kasım 2023
  • 0
Font size:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yerel seçimde aday adaylığı müracaatlarının MHP’de 13 Kasım-15 Aralık 2023 tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

MHP GENELGE YAYIMLADI

Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, teşkilat başkanlıklarına seçim takviminde yer alan başvuru süreciyle ilgili genelge gönderdi. Genelgeye istinaden açıklamada bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı şu bilgileri verdi:

YUSUF KANLI AÇIKLAMADA BULUNDU

“31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde; belediye başkanlığı, belediye meclisi ve büyükşehir olmayan 51 ilde il genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunacak olan kamu görevlileri ve teşkilatlarımızda görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyeleri, YSK’nın 1460 nolu kararına istinaden 1 Aralık 2023 cuma günü saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekmektedir.”

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

“Belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için aday adaylığı başvuruları 13 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup, bu süre 15 Aralık 2023 Cuma günü sona erecektir. Belediye başkanı aday adayları MHP Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na müracaat edeceklerdir. Belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için ise aday adayları bağlı bulundukları il ve ilçe teşkilatlarımıza başvuru yapacaklardır.”

İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR?

“Aday adaylarımızdan istenen evraklar, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız imzasıyla hazırlanan ve Genel Merkezimizce 9 Kasım 2023 tarihli 2023/05-375 sayılı genelgede açıklanmıştır. Genelgede yer alan ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin, il ve ilçe başkanlıklarımıza müracaat edilerek öğrenilmesi de mümkündür. Seçim sürecinin ve seçimin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

İlber Ortaylı, 10 bini aşkın Adanalıya “100. Yılda Cumhuriyet” konferansı verdi
Önceki Haberİlber Ortaylı, 10 bini aşkın Adanalıya “100. Yılda Cumhuriyet” konferansı verdi
CHP’nin 2 tane Genel Başkan Yardımcısı Adana’dan
Sonraki Haber CHP’nin 2 tane Genel Başkan Yardımcısı Adana’dan
Benzer Haberler
© AK Parti Adana, teşkilat içi temayül yoklaması yaptı

AK Parti Adana, teşkilat içi temayül yoklaması yaptı

© Başbuğ Türkeş Doğumunun 106. Yıl Dönümünde fidan dikimiyle anıldı

Başbuğ Türkeş Doğumunun 106. Yıl Dönümünde fidan dikimiyle anıldı

© Konya’da alkışlar Adana için!…

Konya’da alkışlar Adana için!…

© Cumhur İttifakı komisyonu ilke kararı aldı! Adana hangi partiye bırakılıyor

Cumhur İttifakı komisyonu ilke kararı aldı! Adana hangi partiye bırakılıyor

    Yorum Yaz