Google News

Başkan Kocaispir: Sokakları deterjanla yıkanan tek ilçe Yüreğir

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı’nın Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili iddialarına cevap verdi. Kocaispir, “Sayın Demirçalı asılsız ve talihsiz bir açıklama yapmıştır. Adana’da sokakları deterjanla yıkanan tek ilçe Yüreğir’dir. Temizlik ekiplerimiz görevinin başındadır” dedi.

Beğen
1 tepki
  • 28 Mart 2024
  • 0
Font size:

Başkan Kocaispir, 2019 yılında Yüreğir’de belediye başkanı seçilmesi ile birlikte ilçede üzerinde en hassas durduğu konuların başında temizlik konusunun geldiğini ifade ederek özellikle pandemi sürecinde yaptığı çalışmaların Türkiye’ye örnek gösterildiğini, Adana’da sokakları deterjanla yıkanan tek ilçenin Yüreğir olduğunu vurguladı.

“Dip köşe bucak mahalle temizliği”

Kocaispir, göreve gelir gelmez ‘Dip Köşe Bucak Mahalle Temizliği’ ve ‘Bahar Temizliği’ uygulamaları başlattığını da hatırlatarak bu uygulamalarla tüm ilçenin cadde ve sokaklar başta olmak üzere, refüjler, kaldırımlar, yollar, parklar ve tüm mahallenin büyük bir titizlikle temizlendiğine, uygulamaların devam ettiğine dikkat çekti.

Kocaipsit açıklamalarının devamında şunları söyledi:

Sayın Demirçalı’nın basına yansıyan açıklamaları son derece talihsiz ve asılsızdır. Temizlik ekiplerimiz görevinin başındadır. Adana’da sokakları deterjanla yıkanan tek ilçe Yüreğir’dir. Her gün 07.00 - 15.00 gündüz ve 15.00 - 23.00 gece vardiyası olmak üzere günde iki kez çöpler alınmaktadır. Gündüz vardiyasında 55 çöp kamyonu, 4 büyük süpürgeli, 3 orta süpürgeli, 6 çöp taksi, 4 dal aracı, 2 sulama aracı tüm mahallelerimizde temizlik çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Gece vardiyasında ise 8 çöp kamyonu, 1 süpürgeli araç, 1 sulama aracı, 1 kepçe ve 1 damperli kamyon halkımızın hizmetindedir. Yüreğir bizim evimizdir. Adeta bir anne titizliği ile çalışan ekiplerimiz bugüne kadar 620 bin ton evsel atık, 382.000 ton moloz toplarken, 32.413 adet temizlik konteynerini de dezenfekte etmiştir. Tamir, bakım ve onarımlarını gerçekleştirdiğimiz 6815 adet yeni çöp konteyneri vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yüreğir genelindeki 180 ibadethanemizin ve 28 semt pazarımızın genel temizliği düzenli olarak yapılmaktadır. Sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen Sarıçam Deresi’nin çevresini ışıl ışıl aydınlatıp temizliğini de üstlenerek insan odaklı çalışma gerçekleştirdik. 2019 yılında Yüreğir’de göreve geldiğimizde 107 mahallemizi kapsayan mahalle mahalle temizlik uygulaması başlattık. Uygulama kapsamında her hafta bir mahallemize giren ekiplerimiz Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ile koordineli olarak çalışarak ilçemizde pırıl pırıl bir temizlik çalışmasına imza attı ve atmaya devam etmektedir. Pandemi sürecinde ekiplerimizin yaptığı deterjanla sokak temizliği uygulaması ilçe halkımız tarafından takdirle karşılanmıştır. İlgili haberde basına servis edilen fotoğraf seçim öncesi algı oluşturmak maksadı ile iki vardiya arasında çekilmiş ve ne yazık ki Sayın Demirçalı’ya bilgiler yanlış aktarıldığı için kendisi böyle talihsiz bir açıklama yapmıştır. Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz daha yaşanabilir, temiz bir Yüreğir için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir”.

Fatih Erbakan: 516 bin 800 üyeye ulaştık
Önceki HaberFatih Erbakan: 516 bin 800 üyeye ulaştık
Adana’da 9 ruhsatsız silah ele geçirildi, 107 kişi yakalandı
Sonraki Haber Adana’da 9 ruhsatsız silah ele geçirildi, 107 kişi yakalandı
Benzer Haberler
© ŞEHİT İSMİNE BAŞKAN DEMİRÇALI’NIN DUYARLILIĞI

ŞEHİT İSMİNE BAŞKAN DEMİRÇALI’NIN DUYARLILIĞI

© Yüreğir’e 7 Yeni Araç

Yüreğir’e 7 Yeni Araç

© Başkan Kanlı: Geldiğiniz gibi gideceksiniz!

Başkan Kanlı: Geldiğiniz gibi gideceksiniz!

© Göç idaresi ek hizmet binası yeni yerine taşındı

Göç idaresi ek hizmet binası yeni yerine taşındı

    Yorum Yaz