Google News

AOSB anaokulu protokolü imzalandı

Adana Organize Sanayi Bölgesi eğitime dair bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bölgeye hizmet verecek olan Anaokulu Projesi’nin protokolü Adana Valisi Yavuz Selim Köşger ile AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü tarafından imzalandı.

Beğen
1 tepki
  • 20 Kasım 2023
  • 0
Font size:

Vali Köşger, bölge sınırları içinde yer alacak AOSB Anaokulu protokolü imza törenindeki konuşmasında, okul öncesi eğitimin, ilköğretime başlamadan önce çocuklara tecrübe kazandırdığını ve ilköğretim döneminde başarı oranının artmasına katkı sağladığını dile getirdi.

Kentin kalkınmasında eğitim yatırımlarının önemine dikkati çeken Vali Köşger, başta AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, yönetim kurulu üyeleri ve Bölge Müdürü olmak üzere böyle bir eserin kazandırılmasına katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü de günün ihtiyaçlarına uygun, modern mimarideki okulun 200 öğrenci kapasiteli olacağını belirterek, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Mülkiyeti Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne ait 128 Ada 39 Parsel üzerinde yer alan 3.000 m yüzölçümlü, 1.680 m kapalı alana sahip 8 sınıflı anaokulu, öğrencilerin keyifli aktiviteler gerçekleştirebilecekleri mini oyun alanlarına sahip olacak. Bununla birlikte sınıfların ötesinde drama ve görsel sanatlar gibi özel dersler için düzenlenmiş 3 atölye yer alacak.

Eğitimde sosyal etkileşimi güçlendirmek adına anaokulu bahçesinin yanı sıra binanın içinde açık bir orta avlu ve kötü hava şartlarına karşı kapalı bir oyun alanı da bulunacak. Anaokulu binasının yanı sıra saha tanzimi ve çevre duvarı AOSB tarafından yaptırılarak kullanma hakkı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilecek.

Anaokulu için Valilik makamında düzenlenen imza törenine, Vali Köşger ve AOSB Başkanı Sütcü’nün yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar da katıldı.

Yüreğir’de uyuşturucu taciri operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı
Önceki HaberYüreğir’de uyuşturucu taciri operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı
Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar doyasıya eğlendi
Sonraki Haber Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar doyasıya eğlendi
Benzer Haberler
© Adana Valisi Köşger, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçe yatırımlarını inceledi

Adana Valisi Köşger, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçe yatırımlarını inceledi

© Ceyhanlı şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

Ceyhanlı şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

© İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan vatandaşlara çağrı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan vatandaşlara çağrı!

© Adana Valisi Köşger, AOSB’de

Adana Valisi Köşger, AOSB’de

    Yorum Yaz