• En Düşük 10°C, En Yüksek 16°C, Sağanak Yağışlı / Adana
  • Perşembe, 01 Ocak 2021

Siyaset Kategorisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni koronavirüs tedbirleri sinyali

Cumhurbaşknaı Erdoğan, vatandaşların kurallara dikkat etmediğini gördüklerini belirterek yeni tedbirlerin alınacağını söyledi.

Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle ek bir tedbir kararı alınıp alınmayacağı yönünde değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, vatandaşların tedbirler konusunda dikkatsiz olduğunu söyleyerek "Vatandaşlar maalesef dikkat etmiyor, maske takmıyor." ifadesini kullandı.

"YENİ TEDBİRLER ALMAYA MECBURUZ"

Yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bilim Kurulu her türlü çalışmayı yürütüyor. Burada vatandaşlarımızın hassasiyeti önemli. Birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın kapalı mekanlarda dikkat etmediği, sigara içmeye varıncaya kadar bunları yaptıklarını görüyoruz.

Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.Vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur.

Özellikle maske, mesafe, bunlar bizim için çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor.

"AŞI ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA İLERLİYOR"

Fiziki altyapı olarak sıkıntımız yok. Şu anda aşı konusu gündemde. Aşıyla alakalı olarak da kendi faaliyetlerimiz ilerliyor.

Bu arada, Rusya, Çin, Almanya çalışmalar ilerliyor. Aşı ithalatı konusunda Rusya ve Çin'le görüşmeler sürüyor."

Akıncı Üssü Davası'nda sanıklar mahkemeyi tehdit etti Önceki Haber

Akıncı Üssü Davası'nda sanıklar mahkemeyi tehdit etti

Çanta kod adlı fuhuş çetesi çökertildi Sonraki Haber

Çanta kod adlı fuhuş çetesi çökertildi

Yorum Yaz