• En Düşük 11°C, En Yüksek 16°C, Sağanak Yağışlı / Adana
  • Salı, 01 Ocak 2021

Siyaset Kategorisi

CHP'den Boğaziçi'ne yapılan atamaya tepki

CHP Gençlik Kolları Myk Üyesi Sercan Çelik , Cumhurbaşkanı kararnamesi ile AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı kurucularından ve AK Parti’den İstanbul milletvekili aday adayı Melih Bulu‘nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Çelik, açıklamasında “Boğaziçi Üniversitesi, en başarılı öğrencilerin kabul edildiği; köklü, kendine özgü gelenekleri ve kültürü olan, uluslararası alanda tanınan, Türkiye’nin gurur duyduğu bir üniversite” ifadelerine yer verdi.

CHP’li Çelik , şöyle devam etti: “Biz Türkiye’nin köklü kurumlarıyla güçlendiği, bilim ürettiği, başarılı öğrenci ve üniversiteleriyle bilindiği bir gelecek hayal ediyoruz. Sözümüz olsun AKP Genel Başkanı, bu şımarık güç gösterilerinizi tarihe gömeceğiz. YÖK’ü kaldıracağız. Rektörlük seçimlerini geri getireceğiz. Üniversitenin tüm bileşenlerini demokratik süreçlere katacağız. Köklü kurumlarımız bilim ve liyakatle anılacak. Türkiye, akademinin hızla özgürleşmesiyle konuşulacak. Boğaziçi Üniversitesi’nden ve tüm üniversitelerden kayyumları defedeceğiz.”

Mutasyonlu virüsü taşıyan hastaların bulunduğu iller Önceki Haber

Mutasyonlu virüsü taşıyan hastaların bulunduğu iller

Başkan Uludağ: Canları pahasına koruyan atalarımıza minnettarız Sonraki Haber

Başkan Uludağ: Canları pahasına koruyan atalarımıza minnettarız

Yorum Yaz