• En Düşük 8°C, En Yüksek 22°C, Parçalı Bulutlu / Adana
  • Pazar, 12 Aralık 2020

İnananların Umudu Türkiye

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam dinine karşı nefreti gün yüzüne çıkmış ve İslam’a hakaret ederek Dünyada yaşayan gerçek Müslümanların tepkisine neden olmuştur.

Gerçek Müslüman diyorum çünkü Müslüman ülkeler özellikle Arap ülkelerinin başındaki yöneticiler kendi kişisel çıkarları uğruna adeta kafasını kuma gömmüş İslam düşmanlarının inançlarına karşı yaptıkları hakaretlere hiç bir tepki vermeyerek uşaklıklarını açıkça belli etmişlerdir.

Hiç bir Arap liderinden ses çıkmayacağını bilen şımarık Macron Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı sn. Recep Tayip ERDOĞAN’ın bu ahmaklığa sessiz kalmayacağını biliyor fakat gücüde maalesef kendini Müslüman olarak lanse eden rahatlık düşkünü halklarını köle gibi gören Arap liderlerinden alıyor. Arap liderleri hiçbir zaman İslam’ı savunmamakla beraber yaşantılarıyla, egoist, israfçı, yalnızca parayı bir güç olarak gören yapılarıyla İslam’la alakasız yaşam tarzlarıyla en az Macron kadar İslam düşmanlığı yapıyor ve zarar veriyorlar. Dünyada 1.6 milyar Müslüman nüfusu varken İslam’a bir tek laf söyletmeyen sadece 80 milyonluk Türkiye var. Bu sessizliğin inanan insanları derinden üzdüğünü biliyoruz.

Arap ülkelerindeki inançlı Müslümanlarında bundan rahatsız olduklarından şüphem yok. Fakat yukarıda da bahsettiğim gibi ülkelerinin başındaki zatların rahatlıklarının bozulmaması için hiç ses çıkarmaya niyetleri yok. İşte bu yüzden de İslam ülkelerinde inanan insanların Sn. Recep Tayip ERDOĞAN’a olan sevgisi artmaktadır. Çünkü kendisi İslam’ın nerdeyse tek savunucu lideri konumundadır. Bunu hak ediyor mu derseniz bir Müslüman olarak baktığımda evet sevgiyi de liderliği de hak ediyor. Umarım bu duruşu diğer İslam ülkeleri liderlerine örnek olurda onlarda da bir Müslüman duruşu olur.

Ekonomik güçleri mükemmel denilecek kadar iyi olan Arap ülkeleri Fransız mallarını boykot etmekten bile çekinirken Türkiye’nin bundan belki de zarar bile görmeyi göze alarak Cumhurbaşkanı sn. Erdoğan’ın Fransız mallarını almayın demesi de inşallah o liderlere bir cesaret verir de Müslüman olduklarını hatırlarlar. Zira Türk mallarını marketlerden almayın diyenler umarım dinlerine hakaret eden bir ülkenin malları içinde aynı cesaretle tepki koyarlar.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz