Fethi Ahmet Tümtaş25 Makale

Sorun düşünende mi? Yoksa düşündürende mi?

AKP eski milletvekili Sn. Metin Külünk'ün bir gazetecinin sorularını yanıtlarken kurduğu bazı cümleler bu konu üzerinde durmama sebep oldu.

Külünk "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin salgınla mücadelede son derece yetersizdir. Öyle bir hava var ki bunlar sanki virüsün yayılmasını istiyor" demesi son derece önemli bir iddiadır. Sn. Külünk'ün siyasi tecrübesi itibariyle böyle bir iddiayı kamuoyuyla paylaşması hiç yabana atılmamalıdır.

Gerçekten böyle bir düşünce var mı? Bu bilgi mi yoksa kişisel bir düşünce midir?

Bu bir düşünceyse insanı böyle düşünmeye iten sebepler nelerdir?

Tabiki insanın aklına hemen CHP'li belediyelerin virüsün Türkiye'de görülmesiyle ülkenin bu virüsten dolayı sanki bir çıkmaza girmiş de kurtarıcı olarak kendilerini öne atmaları geliyor. İBB'nin o çok konuşulan yardım paketleri, kendini hükümet politikalarından soyutlamış tavırları ve yine Sn. Külünk'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının söylediğini iddia ettiği "İstanbul Ankara'dan yönetilemez" sözü geliyor.

Bir diğer konuda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana Valiliğinin ısrarla Adana’da bir sahra hastanesine gerek yok kamu hastanelerinin yüzde 10 - 13 civarında bir doluluk oranı olduğunu söylemesine rağmen sözde hastanede ısrarcı olunması insanın böyle düşünmesine sebep olmakta ki bu duruma siyasi fırsatçılıkta denilebilir.

Bunca yazdıklarımı düşünmem demi yoksa düşündüren demi sorun onu da siz değerli okurlarımıza bırakıyorum.

Yorum Yaz