Fethi Ahmet Tümtaş25 Makale

Konuşulmayan Kahramanlar

Ülkemizde yaşanan salgın illetiyle mücadelede tüm kamu kuruluşları özverili bir şekilde çaba sarf etmekte hatta savaşmaktadır. Başta sağlık çalışanları bu işin en riskli noktasında savaşan ve herkesin alkışladığı kahramanlarımızdır.

Bu salgınla sağlık alanında mücadele elbette vardır. Yalnız gayret gösteren ve fazla konuşulmayan başka kahramanlarımız da vardır. Mesela bunların başında gecesini gündüzüne katan, her ihbarı değerlendiren, yaşlılarımızın ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ekmeğini alan, maaşını getiren, alışverişini yapan, asayişi sağlayan ve daha sayamadığım birçok hizmeti yapan Emniyet Teşkilatımız ve Jandarmalarımız da en az sağlıkçılarımız kadar alkışı hak etmektedirler.

Evet, merhametli şefkatli Türk polisi ve jandarması en zor zamanda her daim milletinin güvenliği ve mutluluğu için mücadelesini yılmadan sürdüren, devletin varlığını ve büyüklüğünü vatandaşına hissettiren kutsal bir görevi üstlenmiş konuşulmayan kahramanlar onlardır.

Pekte konuşulmak istemezler. Çünkü kimse onların kahramanlığını görmez. Ama nihayetinde onlar da insandır. Bazen sinir savaşına yenik düştükleri de olabiliyor. Ancak o zaman konuşulurlar, yerden yere vurulurlar. Kahramanlıklarını ve yaptıkları işin zorluğunu pekte konuşan olmaz. Ama olsun vicdanlı merhametli yaptığından emin Kahraman Türk polis ve jandarması bu ülkede devletin varlığını ve büyüklüğünü birebir vatandaşa hissettiren kamu görevlileridir.

Konuşulmayan kahramanlar siz hep var olun...

Yorum Yaz