Fethi Ahmet Tümtaş25 Makale

Cumhur İttifakı Yıkılır Mı?

Cumhur ittifakı bir çıkar ittifakı değildir, ülke şartlarının getirdiği hiçbir karşılık beklemeden yapılan milli ve yerli fikrin bir oluş şekli ve düşünce sistematiğidir.

15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhuyla başlayan ve devam eden bu ittifak vatansever ve siyasi çıkar düşüncesi olmayan tek derdi bu ülkenin refahı ve geleceği olan memleket sevdalılarının kutlu sancağıdır.

Türkiye'nin dünyada ne zaman prestiji yükselse veya kendinden söz ettirse birileri düğmeye basarak ülke ekonomisi üzerinde tahribat yapmaya kalkışıyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde olduğu gibi. Hazine ve Maliye Bakanı sn. Berat Albayrak'ın yabancı işadamlarıyla yaptığı toplantı sonrasında dövizdeki artışın Türk ekonomisine bir saldırı olduğunu vatanperver ekonomistler de doğrulamıştır. Dikkat ediniz buradaki vatanperver ekonomist sözünü bilinçli kulandım, çünkü bu ülkede beynini emperyalizme kiralamış ekonomistlerin varlığı da aşikârdır. Bu kiralık simsarlar ülkede bir ekonomik krizin çıkması için var gücüyle çalışan ekonomistlerdir. Buda dışardan gelen saldırıların iç dinamik ayağıdır. Bu ekonomistlere bilinçli veya bilinçsizce muhalefet partileri de önemli destek vermektedirler. Tabi bunlar karşılıklı desteklerdir. Bu kadar saldırıya rağmen dimdik ayakta duran Ülkenin temeli hiç kuşkusuz Cumhur ittifakının sağlam duruşunun eseridir. Çünkü güçlü olmayan bir iktidarın üzerinde ameliyat kolay olur. Burada Cumhur ittifakının sağlam duruşu hain düşüncelerin emellerini engellemektedir.

Cumhur ittifakının en ufak bir açıklamasını çarpıtarak Cumhur ittifakının yıkılacağını ballandıra ballandıra kamuoyuyla paylaşan bazı medya kuruluşlarının künyesine bakıldığında aslında Cumhur ittifakının kimleri rahatsız ettiğini anlamak pekte zor olmaması gerek.

Bu kadar Cumhur ittifakının yıkılmasını isteyen şer odaklarının amacı eski Türkiye hayalleridir. Faizle bir gecede zengin olma hevesi olanların arzusudur. Bu hain zihniyet amaçlarını başaramayınca dış güçlerden medet umarak onların saldırılarına el ovuşturmaktadırlar.

Elbette bu oyunları gören Cumhur ittifakının mimarları Sn. Recep Tayip Erdoğan ve sn. Devlet Bahçeli bu oluşuma daha sıkı sarılarak şer odaklarının Cumhur İttifakının arasına nifak tohumları serpmesine izin vermeyerek güçlü Türkiye hedeflerini gerçekleştireceklerine her milli hassasiyeti olan bir vatandaş gibi benimde inancım tamdır.

Beni çok etkileyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı tanımı ile yazımı sonlandırmak istiyorum.

Cumhur İttifakı uyanan tarihin sesi, dirilen coğrafyanın mesajı ve Türk asırlarının zafer nişanesidir.

Yorum Yaz