Fethi Ahmet Tümtaş25 Makale

CHP'li Belediyeler Ne Yapmaya Çalışıyor?

Birçok haber kanalında izlemişizdir, CHP’li belediyelerin Sözcü Gazetesi dağıttığını bu noktada insanın aklına şu soru geliyor, bu krizde gazete halkın olmazsa olmazı mıydı?

Tabiki hayır diyeceksiniz, peki neden Sözcü Gazetesi dağıtıldı, bu gazeteye belediyelerden ne kadar ödeme yapıldı? Böyle bir ödeme yapıldıysa bu yasal mı değil mi? O şehirde yaşayan halkın parasını daha faydalı ve hayati işlerde kullanmak daha doğru değil mi?

Her defasında istisnasız bütün CHP’li belediyeler başkanları tasarruftan bahsederken, kul hakkından bahsederken mükemmel ötesi konuşmalara şahit olurken ama iş eyleme gelince tamamen tersi bir durum sergilemektedirler.

Peki, yandaş bir gazeteye katkıda bulunmak için binlerce gazeteyi belediyenin parasıyla alıp bunu da hizmet diye halka dağıtması doğru mu kararı siz verin.

Bir diğer konuda; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 1000 yataklı sahra hastanesi yaptığı iddiasıdır. Bu konuyu gündeme getiren CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu bir anda herkesin ilgisini çekti. Özellikle Adana’da yaşayan vatandaşlar nerede bu hastane diye araştırdıktan sonra TÜYAP Fuar Alanı olarak bildiğimiz yaklaşık 12 yıldan beri fuar düzenlenen yerin yalnızca içine bölmeler yapılmış haline sahra hastanesi dendiğine şahit olmuştur. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanının bir TV Programına bağlanarak sahra hastanesi böyle olur savunması da ayrıca değerlendirmek lazımdır. Evet sahra hastaneleri normal bir hastane gibi olmaz ama bunun içinde yatağı, tıbbi malzeme,  tıbben lazım olan donanımları var mı gördüğümüz kadarıyla yok. Şunu deselerdi herkesim tarafından kabul görürdü. Olası bir önlenemez salgın durumunda fuar alanını sahra hastanesine çevirebiliriz denilse daha doğru bir politika olurdu.

1000 kişilik sahra hastanesi yaptık yanlışı en başta CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Adanalıları yanıltmıştır...

Böyle bir hastane yapılırken Sağlık Bakanlığı’ndan, İl Sağlık Müdürlüğünden hasta sayı bilgisi alındımı? Acil bir hastane ihtiyacı olduğunu hangi verilere dayanılarak sözde hastaneyi kurmaya kalkışıldı? Amaç sadece siyaset yapmaksa sağlık gibi hassas bir konu üzerinden siyaset yapılmaz hele ki böyle bir zamanda…

Yorum Yaz