Fethi Ahmet Tümtaş25 Makale

15 Temmuz CHP'li Başkana Birşey Çağrıştırmıyor mu?

15 Temmuz! Birçok insan bu tarihi duyunca birçok şeyi bir arada düşünür. İhaneti, hainliği ve bunlara karşı topyekûn mücadele eden yürekli halkı gözünden film şeridi gibi geçirir. Hüzün ve gurur bir arada yaşanır.

Tabi bundan ders çıkarmayan insanların varlığı da talihsiz bir gerçektir.

Gel gelelim esas konuya;

Tesadüfen bir işyerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın dağıttığı 2020 yılı takvimi gözüme çarptı. Tabi bakmadan geçilmezdi. Çünkü takvimin üzerinde Mustafa Kemal ATATÜRK'ün resmi vardı. Bizler birileri gibi yapmacık sevmeyiz atamızı, onu içki masalarında ananlardan değil aksine kıldığımız namazların ardında ettiğimiz dualarla ananlardanız. Bu arada takvim üzerindeki resmi incelerken malum bayram yaklaşıyor bir resmi tatillere bakayım dedim. Bütün resmi ve dini bayramların tatil olduğu günler takvimdeki aylarda işaretlenmiş fakat 15 Temmuz resmi tatil olarak işaretlenmemiş. Bir süre inceledikten sonra takvimin resmini çekip o iş yerinden ayrıldım.

Şimdi sn. Zeydan Karalar bu takvimleri yaptırırken 15 Temmuzu es geçerek ne yapmaya çalışmıştır? Acaba bu önemli tarih kendisi için hiç bir şey çağrıştırmıyor mu? Demokrasinin ülkemizde ilk defa galip geldiği bu günü dağıtılan 2020 yılı takviminde sıradan bir gün olarak göstermek kabul edilemez bir durum olduğunu belirtmek isterim. Hiç kimse bu ülkede gayri resmi kahramanlığa soyunmasın. Adana tabiriyle söyleyeyim birilerine sinyal çakmaya hiç kalkmasın.

Üstte Atatürk resmini koyup altta farklı senaryo başlıklarını ve şifrelerini artık bu halk çözmüştür. Ne yapılsa nafiledir.

İŞTE BAHSE KONU GEÇEN 2020 YILI TAKVİMİ

adana-buyuksehir-belediyesi-takvim.jpg

Yorum Yaz