• En Düşük 10°C, En Yüksek 16°C, Sağanak Yağışlı / Adana
  • Perşembe, 01 Ocak 2021

Güncel Kategorisi

İlim Yolu Bulvarı’nın bitmeyen çilesi

Hüseyin Sözlü döneminde Adana’ya kazandırılma çalışmalarına başlanan İlim Yolu Bulvarı’nın bir türlü bitirilmemesi sonucu bozuk satıhta ölümlü kazalar olurken, aşırı yağan yağmurlar neticesinde yol bataklığa dönüyor.

Adana’nın Yüreğir İlçesi Karacaoğlan Mahalle sakinlerinin sesi olan muhtar Bahtiyar Sağlamdemirel yapımına 2019 yılından önce başlanan ve hala bitirilmeyen İlim Yolu Bulvarı hakkında yetkililere seslendi.

ÖNÜMÜZ KIŞ MEVSİMİ

Mahallelinin ve diğer mahalle sakinlerinin en işlek kullandığı cadde inşası devam eden bulvar çalışmasının bir türlü bitirilmemesi nedeniyle bozuk satıh alanında sürekli gerek yaralamalı gerekse ölümlü trafik kazaları meydana geldiğini dile getiren muhtar Sağlamdemirel “Önümüz Kış mevsimidir. Yağan aşırı yağmur suları bitirilmeyen bulvar çalışmalarını daha da beter hale getirecektir. Çamur deryasına dönen yoldan araçların geçmesi imkânsız hala gelecektir. Bu cadde Mustafa Kemal Paşa Bulvarını Devlet Bahçeli Bulvarı’na oradan da Çukurova Üniversitesi’ne bağlayan çok önemli bir yol çalışmasıdır. Mevcut haliyle mezbelelik bir görüntüsü vardır. Yolun bozuk görüntüsünden ötürü sürekli izinsiz moloz dökülmektedir.“ şeklinde konuştu.

HERKES ŞİKÂYETÇİ

Ayrıca kendisine gelen şikâyetleri dile getiren muhtar Sağlamdemirel “Yüreğir Devlet Hastanesi de bu güzergâhtadır. Hasta yakınları ayrı şikâyetçi, yağmur yağınca araç sahipleri şikâyetçi, mahalleli Yaz mevsiminde tozundan şikâyetçi Kış mevsiminde çamurundan şikâyetçidir. Bu aşamaya kadar gelinen yolun ivedilikle bitirilmesi gerekmektedir. Buradan sizin vasıtanızla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a sesleniyorum. Lütfen halkımızın feryadını artık duyun.” Dedi.

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Önceki Haber

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı

Varlı’nın da Covid-19 Testi Pozitif Çıktı Sonraki Haber

Varlı’nın da Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

Yorum Yaz